Vítej na stránkách rock-metalové formace EXPLOSE:

Vítej na stránkách rock-metalové formace EXPLOSE

V roce 1998 vznikla kapela EXPLOSE.

Kapela v listopadu téhož roku, začíná zkoušet v Praze na Ořechu ve složení:

Ludvík Jasan - zpěv

Jaroslav Valášek - kytara

Miroslav Valášek - basa

Pavel Faus - klávesy

A po krátkém čase se k nám přidali

Michal Čumpelík - kytara a David Sůra - bicí

Po intenzivním zkoušení, jsme již 15.1.1999 hráli první taneční zábavu v Hostinci U Bernatů v Těptíně. A díky velkému ohlasu a skvělému hostinskému Michalu Blažkovi, se stalo nejnavštěvovanějším místem kapely a fanoušků na několik let.

A následovaly desítky tanečních zábav v okolí Prahy, na Benešovsku, Vlašimsku, Rakovnicku a Třeboňsku.

Na podzim roku 1999 jsme natočili CD Věčná žízeň a pokračovali dál v hraní tanečních zábav, až do konce roku 2001, kdy od nás odchází Ludvík Jasan a Michal Čumpelík a zakládají si novou kapelu ROCKOKO. Také odešel David Sůra.

Místo Davida Sůry přichází do EXPLOSE Áda Vitáček - bicí. A kapela pokračovala dál, v jiném složení až do roku 2003 a věnovala se převážné koncertům a hraní v klubech.

Koncem roku 2003 se do EXPLOSE vrací zpěvák Ludvík Jasan a vzhledem k tomu, že nemáme bubeníka, usedá také za bicí. A fungovalo to skvěle k překvapení mnohých i nás v kapele. Tak jsme opět vyrazili do našich oblíbených hospod a sálů v sestavě:

Ludvík Jasan - zpěv - bicí

Jaroslav Valášek - kytara

Miroslav Valášek - basa

Pavel Faus - klávesy - zpěv

A odehráli jsme opět mnoho tanečních zábav.

Na konci roku 2004 se vrací do EXPLOSE Áda Vitáček a usedá za bicí. A v této sestavě kapela hraje do léta 2005. Kdy nám Luďa oznámil, že musí ze zdravotních důvodů skončit a nahradil ho nový zpěvák Pavel Gallischek. Pomyslnou štafetu, předal Luďa na akci v listopadu 2005 v Okrouhle, kde si s náma naposled zazpíval a zabubnoval.

Zůstali jsme dobrými kamarády i nadále. Ale místo na zábavy jsme jezdili na ryby.

Na jaře 2007, jsme se dokonce domlouvali, že by jsme dodělali a nahráli některé skladby které jsme mněli rozdělané. Ale k tomu už nedošlo, protože Luďa 2.7.2007 náhle zemřel. Bylo mu 38 let. Stalo se bohužel to, co nikoho ani nenapadlo
a pro všechny to byla velká rána.

Co k tomu dodat.....Doufáme, že tam hraješ nebeskej bigbeat

Kapela dále hrála do roku 2010 a pak se rozpadá. V roce 2011 se pokouší Pavel Faus a Míra Valášek o znovuzrození kapely, ale nedaří se, i když jsme začali již zkoušet.
A tak kapela končí.
Ale, protože se nám po muzice stýskalo , tak se po čtyřech letech v roce 2015 pokoušíme kapelu založit znovu.
návštěvníků stránky
celkem11 673
tento týden30
dnes4